Uprawnienia gazowe F-Gazy SZWO

Kurs F-gazy szkolenia ONLINE


W związku z sytuacją w kraju i w trosce o nasze wspólne zdrowie, wprowadziliśmy istotne zmiany w działaniu. Dlatego też, już teraz istnieje możliwość odbycia kursu przygotowującego do egzaminu teoretycznego w wersji ONLINE.

W obecnej chwili nie ma możliwości, aby kursy odbywały się w dotychczasowej formie. Wiąże się to z zebraniem grupy osób w jednym miejscu, co niesie ze sobą ryzyko zakażenia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przygotowaliśmy dedykowaną platformę szkoleniową gdzie nasz wykładowca fachowo przekaże wiedzę.
UCZESTNIK W TRAKCIE KURSU MOŻE ZADAWAĆ PYTANIA CO JEST DODATKOWYM ATUTEM! NIE WYSYŁAMY FILMIKÓW!

Do uczestnictwa w kursie jest potrzebny komputer lub tablet albo smartphone z dostępem do internetu!
Dzięki temu rozwiązaniu nasi kursanci zdobędą niezbędną wiedzę która jest wymagana podczas egzaminu teoretycznego.
Terminy zajęć praktycznych oraz egzaminów są ustalane indywidualnie z każdym uczestnikiem, co gwarantuje, że do praktyki i egzaminu podchodzi tylko jeden uczestnik.
Dodatkowo uczestnicy szkolenia otrzymują środki do dezynfekcji, środki ochronne, a nawet jednorazowe długopisy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kursów online bądź dostępnych terminów - zadzwoń już dziś!

Uzyskanie odpowiedniego certyfikatu jest warunkiem do pracy na wielu technicznych stanowiskach, między innymi w zakresie konserwacji klimatyzacji czy sprawdzania szczelności instalacji. Właśnie dlatego przystąpienie do egzaminu stanowi ważną kwestię, do której należy się wdrożyć poprzez optymalny wybór szkolenia.

Certyfikat f-gazowy jest niezbędny, aby pracować przy pompach ciepła, ruchomych oraz stacjonarnych urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych czy samochodach z chłodnią. W Zabrzu i innych miastach do przeprowadzania serwisu klimatyzacji czy innego sprzętu wykorzystującego gazy fluorowane niezbędne są też odpowiednie zasoby merytoryczne.

F-gazy są syntetycznymi substancjami klasyfikowanymi jako gazy fluorowane, stosowane w przemyśle jako czynniki chłodnicze. Ponieważ należą do gazów cieplarnianych, na terenie Unii Europejskiej stosuje się regulacje, które dążą do ograniczania ich emisji, a także zapobiegania procesom niszczenia warstwy ozonowej. Urządzenia, które wykorzystują f-gazy, muszą być rejestrowane, a praca związana z ich instalacją, serwisem, naprawą czy likwidacją wymaga posiadania odpowiedniego certyfikatu. Właśnie dlatego powstał nasz specjalistyczny kurs – dla wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem teoretycznej i praktycznej wiedzy do pracy oraz przed egzaminem.

Szkolenia F-Gazy

W firmie AWK Group podstawą jest profesjonalne przygotowanie – nie tylko do uzyskania samego certyfikatu UDT, ale przede wszystkim do podjęcia pracy w zawodzie. F-gazy wymagają profesjonalnej wiedzy i świadomości wpływającej na bezpieczeństwo ludzi oraz budynków. Dowiedz się więcej na temat atrakcyjnej oferty szkoleniowej skierowanej między innymi do pracowników firm klimatyzacyjnych.

Szkolenie F-gazy pod kątem certyfikatu

F-gazowe uprawnienia można zdobyć jedynie na podstawie zdanego egzaminu sprawdzającego teoretyczną i praktyczną wiedzę. Zewnętrzna komisja UDT – Urzędu Dozoru Technicznego – sprawdza, czy uczestnik kursu faktycznie nabył niezbędne umiejętności wymagane do późniejszego sprawdzania szczelności czy serwisu klimatyzacji oraz innych urządzeń.

W ramach kategorii I uzyskane uprawnienia gazowe pozwalają sprawdzać, instalować, konserwować i serwisować urządzenia stacjonarne, a także odzyskiwać fgazy z urządzeń stacjonarnych oraz ruchomych bez żadnych dodatkowych ograniczeń. Więcej informacji formalnych dostarcza między innymi Ustawa z dnia 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych oraz niektórych innych ustaw.

Uprawnienia gazowe, które są niezbędne

Oferowany przez nas kurs pozwala skutecznie przygotować się do egzaminu przeprowadzanego według standardów UDT – Urzędu Dozoru Technicznego. Wytyczne dostępne na stronie udt.gov.pl/certyfikaty-dla-personelu/uzyskanie-certyfikatu/urzadzenia-chlodnicze-klimatyzacyjne-lub-pompy-ciepla zawierają wszystkie niezbędne informacje. Kursant powinien wiedzieć, że osoba odpowiedzialna za przeprowadzanie szkolenia nie może być późniejszym egzaminatorem. Certyfikat personalny obejmuje urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne, pompy ciepła, z kolei dodatkowy egzamin pozwala dopisać do tej listy agregaty w samochodach ciężarowych i przyczepach chłodniach – czyli wszystko, co jest związane z f-gazami.

Teoretycznie szkolenie nie jest obowiązkowe, jednak trudno wyobrazić sobie pełne, samodzielne przygotowanie do sprawdzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej w tak zaawansowanym zakresie. Na wspomnianej stronie internetowej warto również sprawdzić, jakie są konkretne wytyczne dotyczące dokumentów, choć jako doświadczona firma szkoleniowa gwarantujemy kompleksowe wsparcie w uzyskaniu niezbędnych uprawnień gazowych.

Posiadamy własną komisję akredytowaną przez Urząd Dozoru Technicznego


O tym należy pamiętać – kursy dla fachowców

Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. Nr 79, poz. 849) zał. 2 pkt 11 zbiorniki przenośne o poj. 350 cm3 w zakresie napełniania (w tym gazami fluorowanymi) jest podstawą prawną dla wymogu uzyskania specjalnych zaświadczeń kwalifikacyjnych dla osób, które specjalizują się w poborze f-gazów z instalacji chłodniczej do zbiorników ciśnieniowych.

Atrakcyjne warunki szkoleniowe

Aby skontaktować się w sprawie aktualnych terminów kursów i wszelkich formalności, zadzwoń pod numer telefonu 515 212 606 lub napisz poprzez formularz. Egzamin f-gazowy wymaga odpowiedniego przygotowania, podobnie jak późniejsza praca w charakterze fachowca. Dlatego wciąż rozwijamy ofertę edukacyjną, a kurs dotyczący gazów fluorowanych przeprowadzamy w wielu miastach, jak Zabrze, Warszawa, Poznań, Łódź, Gdynia, Olsztyn, Szczecin, Wrocław, Kraków, Toruń, Rzeszów czy Częstochowa.

Nasza kadra jest nie tylko wyspecjalizowana, ale również doświadczona w przygotowywaniu kursantów do egzaminu. Jeśli z jakiegoś powodu podejście do zaliczenia się nie uda, gwarantujemy, że zaoferujemy kolejne szkolenie i egzamin za symboliczną złotówkę. To jednak rzadka sytuacja. Klienci KursyZawodowe24 cenią doskonałe warunki do nauki, a przede wszystkim idealne wyważenie pomiędzy teorią i praktyką, co pozwala spokojnie myśleć o uzyskaniu niezbędnego certyfikatu.

Aby pracować przy serwisie klimatyzacji czy urządzeń chłodniczych, trzeba mieć uprawnienia UDT. Dyrektywy unijne oraz inne dokumenty prawne wymagają nieustannego rozwoju specjalistów, których zadaniem jest nie tylko efektywna, ale i bezpieczna praca. Jeśli myśli się o rozwoju i rozszerzeniu działalności, koniecznie należy rozważyć udział w szkoleniach, które poszerzają kwalifikacje i skutecznie przygotowują do egzaminu według obowiązujących standardów.

Firma KursyZawodowe24 gwarantuje atrakcyjny cennik i zapewnia satysfakcjonującą współpracę, także w zakresie szkoleń spawalniczych, SEP, BHP, PPOŻ, HDS itp. Zdawalność blisko 100% sprzyja uzyskiwaniu certyfikatu honorowanego na terenie całej Unii Europejskiej, a także państw, w których Polacy często są zatrudniani jako fachowcy. Zdobądź wiedzę i uprawnienia gazowe dzięki doświadczonej firmie z Zabrza!

Informacje o terminach i zapisy na kurs F-gazy, zadzwoń

lub skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej

 
UWAGA: Każdy kto pobiera gazy fluorowane z instalacji chłodniczej do zbiorników ciśnieniowych obowiązkowo musi posiadać zaświadczenie kwalifikacyjne do napełniania zbiorników przenośnych na gazy skroplone metodą nieautomatyczną, wagowo. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. Nr 79, poz. 849) zał. 2 pkt 11 zbiorniki przenośne o poj. 350 cm3 w zakresie napełniania (w tym gazami fluorowanymi) - uprawnienia wymagane podczas kontroli UDT.  Szczegółowe informacje tutaj

Jeśli nie zdasz egzaminu na F-gazy, gwarantujemy możliwość podejścia do kolejnego kursu i egzaminu za 1 zł!


Skontaktuj się z nami