Bezpłatna infolinia
Zadzwoń 730 470 381
MENU
Najlepsze kursy i szkolenia ON-LINE! 
Jeśli nie zdasz egzaminu ZWROT KOSZTÓW!

Lutowanie twarde metodą 912

lutowanie twarde metodą 912

Kurs lutowania gazowego

Od wielu lat organizujemy w całej Polsce zawodowe kursy, których przedmiotem jest lutowanie twarde gazowe metodą 912. Oferta jest skierowana do osób chcących zdobyć uprawnienia w zakresie montażu i serwisowania instalacji chłodniczych, urządzeń klimatyzacyjnych w pojazdach mechanicznych, pomp ciepła i agregatów transportowych. Nauka odbywa się w ramach sprawdzonych programów układanych przez specjalistów z zakresu lutu twardego oraz ekspertów z dziedziny BHP i PPOŻ. Zapewniamy wszystkie niezbędne pomoce i metody edukacyjne. Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające zdobyte kwalifikacje w obszarze "gazowe lutowanie twarde".

Dla kogo kurs lutowania twardego?

Kurs jest przeznaczony dla osób:

  • nieposiadających żadnej wiedzy/umiejętności w zakresie lutowania gazowego twardego,
  • posiadających podstawową wiedzę/umiejętności w zakresie lutowania gazowego twardego lub przeszkolenie w zakresie spawania gazowego.

Tematyka kursu lutowania metodą 912

Podczas szkolenia pn. LUTOWANIE TWARDE metodą 912 będzie poruszana następująca tematyka:

  • szkolenie wstępne z zakresu BHP i PPOŻ
  • wstępne wiadomości z zakresu stosowanych lutów do lutowania twardego oraz materiałów dodatkowych
  • przygotowanie materiałów do lutowania
  • praktyczna nauka obsługi butli i reduktorów
  • ćwiczenia praktyczne z lutowania twardego

Cel kursu lutowania gazowego

Cel kursu - uzyskanie:

  • umiejętności w zakresie ręcznego lutowania gazowego metodą 912
  • zaświadczenia o ukończeniu kursu lutowania gazowego - lutowanie twarde - zgodnego wymaganiami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Istota i specyfikacja lutowania twardego

W procesie lutowania twardego, zwanego inaczej płomieniowym do łączenia elementów potrzebna jest energia cieplna pochodząca ze spalania mieszanki tlenu z gazem palnym. Lutowanie twarde to najpopularniejsza technika wykorzystywana do zespalania miedzianych instalacji chłodniczo-klimatyzacyjnych. Najważniejszą zaletą metody 912 jest przede wszystkim ogromna szczelność połączenia oraz odporność na drgania i występujące różnice temperatur.

Lutowanie twarde gazowe to specyficzny proces technologiczny. Jego istota polega na tym, że roztopiony lut jest wprowadzany do szczeliny znajdującej się między łączonymi powierzchniami. Temperatura, w której odbywa się lutowanie na twardo przekracza 450 °C. Materiał łączonych elementów nie ulega w tym przypadku stopieniu i nadtopieniu. Temperatura topnienia lutów jest bowiem niższa od łączonych części.

Lutowanie twarde - jakie materiały i narzędzia?

Do nauki gazowego lutowania twardego potrzebne są palniki, na które zakładane są specjalne końcówki. Metoda 912 jest procesem lutowniczym, w którym stosowane są topniki. W tej technologii lutowania oprócz – acetylenu – coraz powszechniej wykorzystywane są gazy alternatywne w postaci propanu, propylenu, butanu, mieszanki gazu ziemnego i metanu, mające wyższą kaloryczność. W większości przypadków lutowanie twarde wykorzystuje płomień lekko nawęglający lub neutralny, który zapewnią odpowiednią temperaturę topnienia.

W celu łączenia metali ciężkich wykorzystywany jest lut na osnowie niklu, srebra i miedzi. W przypadku lutowania twardego metali lekkich zalecane jest wykorzystanie lutu aluminiowego, magnezowego, miedzianego, mosiężnego lub palladowego. Luty twarde wytwarzane są w formie otulonych prętów rdzeniowych, drutów, pasków, taśm, blach, granulek, folii, proszków i past.

Nauka lutowania twardego metodą 912 - dlaczego AWK Group?

Jako profesjonalna firma szkoleniowa służymy fachową pomocą w zdobyciu niezbędnych uprawnień w zakresie lutowania twardego. Kurs metodą 912 obejmuje teorię i naukę praktycznych umiejętności z zakresu posługiwania się palnikami gazowymi. Pomożemy Ci uzyskać certyfikat do wykonywania prac przy urządzeniach oraz instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Kurs lutowania twardego umożliwia Ci rozwój zawodowy oraz podniesienie dotychczasowych kwalifikacji zawodowych. Uczestnicząc w szkoleniu, zdobędziesz niezbędną wiedzę i kompetencje niezbędne do łączenia różnych elementów z wykorzystaniem lutu.

Płomieniowe twarde lutowanie prowadzimy na terenie całego kraju. Jako podmiot szkoleniowy z dużym doświadczeniem zapewniamy naukę na najwyższym poziomie. Z AWK Group solidnie przygotujesz się do egzaminu i zdobędziesz Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Lutowacza!.

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących certyfikatów gazowych – zapraszamy serdecznie do kontaktu. Lutowanie twarde metodą 912 to nasza specjalność. Przekonaj się!

Wygodnie, bezpiecznie i profesjonalnie!
W razie pytań zadzwoń
730 470 381 
Wszystkie prawa zastrzeżone. 
AWK GROUP Kursy Energetyczne F-Gazy 

Katowice - Zabrze - Ślask

Polityka prywatnościPolityka CookiePolityka Prawna
Hosting by Devdoit
menu