Uprawnienia SEP

Uprawnienia SEP ONLINE

W związku z sytuacją w kraju i w trosce o nasze wspólne zdrowie, wprowadziliśmy istotne zmiany w działaniu. Dlatego też, już teraz istnieje możliwość odbycia kursu i egzaminu SEP G1 G2 G3 online.

W obecnej chwili nie ma możliwości, aby kursy i egzaminy odbywały się w dotychczasowej formie. Wiąże się to z zebraniem grupy osób w jednym miejscu, co niesie ze sobą ryzyko zakażenia.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przygotowaliśmy dedykowaną platformę szkoleniową, gdzie wykładowca fachowo przekaże wiedzę. Uczestnik w trakcie kursu może zadawać pytania co jest dodatkowym atutem!

Do uczestnictwa w kursie i egzaminie SEP jest potrzebny komputer lub tablet albo smartphone z dostępem do internetu!

Dzięki temu rozwiązaniu nasi kursanci zdobędą niezbędną wiedzę która jest wymagana podczas egzaminu.

Nasze egzaminy odbywają się w oparciu o: 

Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci Dz.U. 2003 nr 89 poz. 828

oraz

Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 Dz.U. 2020 poz. 695 art. 31x ust. 3

Posiadamy własną komisję kwalifikacyjną powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kursów SEP online bądź dostępnych terminów - zadzwoń już dziś!

Oferta jest skierowana do m.in. do monterów elektroenergetycznych. Wykwalifikowana kadra gwarantuje wysoki poziom szkoleń dostępnych głównie, ale nie tylko dla mieszkańców Katowic, Zabrza i innych miast tworzących śląską aglomerację. Nasze kursy i szkolenia obejmują również całą Polskę ponieważ odbywają się w takich miastach jak  Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdynia, Rzeszów i nie tylko.  AWK Group specjalizuje się m.in. w organizacji kursów BHP, PPOŻ, pierwszej pomocy przedmedycznej, spawalniczych, energetycznych (SEP), obsługi i napełniania zbiorników ciśnieniowych oraz butli, obsługi i konserwacji wózków widłowych, suwnic, dźwigów HDS, podnośników itd.

Firmie zaufało wiele podmiotów działających na polskim rynku, nie wspominając o licznych uczestnikach szkoleń, którzy otrzymali tym samym uprawnienia do 1kV i powyżej obowiązujące nie tylko w Polsce i krajach Unii Europejskiej, ale również Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Islandii, Kanadzie czy Szwajcarii. Połączenie teoretycznej i praktycznej wiedzy gwarantuje wysokie kompetencje zawodowe osób przygotowujących się do pracy na bardzo odpowiedzialnych stanowiskach.

Szkolenie SEP

Uprawnienia SEP, z którymi są związane oferowane przez nas szkolenia oraz egzaminy, pozwalają wykonywać, nadzorować i eksploatować instalacje, urządzenia i sieci elektryczne, cieplne i gazowe. Kursy pozwalają zdobyć pozwolenia typu G1, G2 oraz G3. Nasze centrum gwarantuje zdanie egzaminu lub zwrot kosztów, jeśli szkolenia nie przyniosą oczekiwanego rezultatu w postaci pozytywnego wyniku.

 

Kursy SEP G1 – energetyczne

Przygotowuje do egzaminu nadającego uprawnienia dla elektryków. W kategorii SEP G1 wyróżnia się kursy typu E (eksploatacja) oraz D (dozór). Oferta powinna zainteresować specjalistów w zakresie serwisu, montażu oraz instalacji urządzeń, zawodowych elektryków, a także palaczy kotłów. Aby profesjonalnie pracować w zakresie eksploatacji i dozoru sieci oraz instalacji o napięciu do 1kV i powyżej, jak również przy oświetleniu ulicznym, sieciach trakcyjnych, sprzętów elektrotermicznych, należy zdobyć właśnie uprawnienia SEP G1. Są one także wymogiem dla fachowców zajmujących się urządzeniami prądotwórczymi, które należą do krajowej sieci oraz zespołami prądotwórczymi, których moc przekracza 50 kW.

Kursy SEP G2 – ciepłownicze

W tym przypadku szkolenia są prowadzone zarówno dla osób, które chcą zdobyć uprawnienia i podstawowy zakres kompetencji, jak i dla bardziej zaawansowanych fachowców oraz tych, którzy muszą odnowić zezwolenia, po raz kolejny przystępując do egzaminu.
SEP G2 dzieli się na uprawnienia ciepłownicze eksploatacyjne (E) oraz dozoru (D). Urządzenia, które wytwarzają, przetwarzają, przesyłają i zużywają ciepło, muszą być objęte profesjonalną opieką w zakresie eksploatacji, obsługi, konserwacji, montażu, prac kontrolno-pomiarowych czy remontów i napraw.
Kurs jest niezbędnikiem dla mieszkańców Katowic czy Zabrza, którzy planują zawodowo zajmować się piecami przemysłowymi, kotłami parowymi i wodnymi zasilanymi paliwami stałymi, turbinami, sieciami i instalacjami cieplnymi czy urządzeniami odbiorczymi. Pozytywny wynik egzaminu umożliwia także legalną, profesjonalną i kompleksową obsługę pomp, wentylatorów, sprężarek, dmuchaw, klimatyzatorów czy aparatury kontrolno-pomiarowych tych technologii. Zezwolenie będące efektem ukończenia szkolenia SEP G2 przydaje się też w przypadku osób zajmujących się składowaniem, magazynowaniem i rozładunkiem paliw. Wysokie kompetencje zawodowe w tym obszarze są szczególnie istotne, ponieważ wpływają na bezpieczeństwo pracy i otoczenia.

Kursy SEP G3 - gazowe

Na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym prowadzimy szkolenia skierowane osób zajmujących się gazownictwem – zarówno eksploatacją (E), jak i dozorem (D) urządzeń oraz instalacji gazowych. Egzamin jest wymogiem wobec osób świadczących montaż czy serwis sprzętów gazowniczych. Nie trzeba dodawać, że nabyta wiedza bezpośrednio przekłada się na standard świadczonych usług oraz ich bezpieczeństwo.
Zajmujesz się uzdatnianiem, przetwarzaniem lub magazynowaniem bądź produkcją paliw gazowych? Specjalizujesz się w przemysłowych odbiornikach albo sieciach? A może potrzebujesz zezwoleń na dozór urządzeń o ciśnieniu na przykład na poziomie 5 kPa? Odpowiedzią na każde z tych pytań jest profesjonalny kurs SEP G3, który gwarantuje niezbędne uprawnienia.
 

Wszystko, co warto wiedzieć o szkoleniach SEP

Aby dowiedzieć się więcej na temat terminów i cen, skontaktuj się przez telefon (515 212 606), formularz lub wysyłając wiadomość e-mail na adres sekretariat@awkgroup.com.pl. Jeśli nie zdasz egzaminu, otrzymasz zwrot poniesionych kosztów, lecz spokojnie: kursy SEP są przygotowywane z myślą o przekazaniu pełnego zakresu niezbędnej wiedzy na temat dozoru oraz eksploatacji urządzeń elektrycznych, ciepłowniczych czy gazowych. Zdawalność sięga niemal 100%.

W ramach AWK Group są prowadzone także inne kursy, między innymi ze spawalnictwa, BHP, PPOŻ czy F-gazu. Za wszystkie odpowiada doświadczona, wykwalifikowana kadra. Celem szkoleń SEP jest przygotowanie specjalistów do odpowiedzialnej, świadomej pracy z troską o znajomość wszystkich zasad oraz procedur bezpieczeństwa. Uprawnienia do 1kV i powyżej są niezbędne, aby zostać cenionym specjalistą lub chętnie wybieranym przedsiębiorcą. Co istotne, uznaje się je także poza granicami Polski oraz Unii Europejskiej, czyli w krajach, w których Polacy bardzo często podążają do pracy w zawodzie elektryka, gazownika czy ciepłownika.

Nasza firma szkoleniowa z siedzibą w Zabrzu zaprasza na kursy i egzaminy SEP G1, G2 oraz G3 zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Aktualne promocje są prezentowane na koncie Facebook. KursyZawodowe24 to gwarancja dobrego, merytorycznego i praktycznego przygotowania do pracy w zawodzie ze wszystkimi niezbędnymi uprawnieniami!

 

Informacje o terminach i zapisy na kurs SEP do 1kV i powyżej, zadzwoń

lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Skontaktuj się z nami

Kursy SEP - Śląsk - Katowice - Zabrze