Szkolenie praktyczne z montażu KLIMATYZACJI

Nasz ośrodek już o długiego czasu zajmuje się realizacją profesjonalnych szkoleń z zakresu montażu klimatyzacji. Dzięki prowadzonym działaniom każdy uczestnik kursu zdobędzie niezbędną wiedzę oraz umiejętności z zakresu prawidłowego i bezpiecznego montowania urządzeń klimatyzacyjnych w różnego rodzaju budynkach. Zajęcia są prowadzone przez bardzo doświadczonych instalatorów, co daje nam pewność przekazania niezbędnej wiedzy, która będzie bardzo przydatna podczas realizowania rzeczywistych prac u klienta.

TEORIA JEST W KSIĄŻKACH! MY FIZYCZNIE NAUCZYMY CIĘ JAK POPRAWNIE WYKONYWAĆ MONTAŻ KLIMATYZACJI!

Na naszej nowoczesnej sali wykładowej wszystkiego, co konieczne, aby skutecznie i fachowo przeprowadzać montaż u klientów w praktyce.

Szkolenie jest dedykowane zarówno do osób, które rozpoczynają swoją karierę jako instalatorzy i chcą zamontować swoją pierwszą KLIMATYZACJĘ pod okiem specjalisty, jak i do osób z wieloletnim stażem, które chcą pozyskać nową wiedzę na temat nowoczesnych urządzeń, narzędzi i komponentów.

TEMATYKA SZKOLENIA

 • Omówienie sprzętu wymaganego przy pracy z jednostkami typu SPLIT
 • Przedstawienie wszystkich komponentów urządzenia wraz z omówieniem
 • Omówienie sposobu montażu klimatyzacji, doboru mocy jednostki oraz jej ulokowania
 • Wykonanie instalacji chłodniczej — łączącej jednostki
 • Wytworzenie próżni, wtłoczenie czynnika chłodniczego do jednostki
 • Wykonanie i podłączenie instalacji elektrycznej
 • Pierwsze uruchomienie jednostki, omówienie pracy działania jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
 • Sprawdzenie i omówienie wszystkich funkcji jednostki chłodniczej
 • Omówienie oraz przygotowanie urządzenia pod podstawowy serwis jednostki — wymiana filtra, czyszczenie lameli

O KURSIE

Oferowany przez nas kurs montażu klimatyzacji został przygotowany przez prawdziwych fachowców w branży, dzięki czemu sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Podczas zajęć korzystamy z nowoczesnych urządzeń oraz specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu uczestnicy mogą w znakomitych warunkach poznawać tajniki swojej przyszłej pracy. Dzięki zdobytym umiejętnościom możliwe będzie znaczące podniesienie swoich zawodowych kompetencji, co zaprocentuje większą liczbą otrzymywanych zleceń. Ukończony kurs powoduje, że monter klimatyzacji będzie znacznie bardziej elastyczny w swoich działaniach, dzięki czemu będzie mógł się dostosować nawet do tych niestandardowych oczekiwań konsumentów lub też do rzadko spotykanych rozwiązań konstrukcyjnych w budynku.

Specjalnie opracowany program szkolenia tłumaczy, jak dobrać urządzenie do konkretnej realizacji, gdzie je montować oraz jakie narzędzia są niezbędne do właściwej instalacji klimatyzatora. Tym, co wyróżnia nas na rynku jest przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w branży, a także pozytywne opinie Klientów mających okazję skorzystać z realizowanych usług. Oprócz tego nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje i uzupełniamy wiedzę po to, aby być na bieżąco z obowiązującymi normami oraz dostępnymi technologiami.

Kompleksowe podejście do naszych kursantów powoduje, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom każdej osoby, bez względu na wykształcenie czy też aktualny poziom wiedzy. Doświadczony instalator podczas zajęć zadba o kompleksowo przekazaną wiedzę.

MASZ PYTANIA? Zadzwoń!

Dlaczego my?

 • Mamy wieloletnie doświadczenie w montażu pomp ciepła różnych firm.
 • Przeprowadziliśmy setki montaży i serwisów urządzeń.
 • Mamy doświadczenie poparte pozytywnymi ocenami klientów.
 • Szkolenia prowadzimy w wąskim gronie osób, dlatego w pełni wykorzystasz czas.
 • Otrzymasz indywidualne wsparcie specjalisty podczas swoich prac.
 • Podnosimy swoje kwalifikacje, aby tą wiedzą przekazać Tobie.

Co zrobić aby legalnie pracować z f-gazami?

Jest to najczęściej zadawane pytanie przez naszych kursantów, na które oczywiście uzyskują odpowiedź podczas kursu. 

Postanowiliśmy podsumować najważniejsze informacje, zebrać w całość i poniżej znajdziesz wszystko, co będzie ci potrzebne na start.

JESTEM PRACOWNIKIEM JAK UZYSKAĆ CERTYFIKAT DLA PERSONELU?

JESTEM WŁAŚCICIELEM FIRMY JAK UZYSKAĆ CERTYFIKAT DLA FIRMY?

JAKIE OBOWIĄZKI MAM JAKO INSTALATOR, A JAKIE JAKO PRZEDSIĘBIORCA.

ZACHĘCAMY RÓWNIEŻ DO KONTAKTU Z DORADCĄ.